Galvenā izvēlne

Subscribe to RSS - open source

open source

*PAPILDINĀJUMS* Ievadlekciju atkārtosim nākamceturdien 5. novembrī plkst. 17:00 - Esiet laipni aicināti! Veiksim arī podkasta ierakstu lai varētu vēlāk iegūt lekcijas audio variantu.

Šo ceturdien, 1. oktobrī, plkst. 17:00, esiet aicināti uz Latvijas atvērtā koda asociācijas un Latvijas Universitātes “Linux Centrs” organizēto ievadlekciju “Android, Firefox, LibreOffice, VLC un citi - kas un kā veido atvērtā pirmkoda programmatūru”

Tēma: 
Kategorija: 

Blenderis - iespējams visu laiku visnenovērtētākā programma!

Pievienoja Kaspars.Krampis Tr, 05/08/2013 - 12:37

Grafiskā dizainera Gata Kurzemnieka raksts par Blender:

Jau kādu laiku biju nobriedis apgūt populāro bezmaksas atvērtā koda 3D programmu Blender. Atliku to vairāku iemeslu dēļ:

 • bija slinkums
 • neuzticība atvērtā koda programmām māksliniekiem (līdz šim nebija bijusi pozitīva pieredze)
 • Blender dīvainības
 • Bailes, ka programma ir dranķīga un iztērētais laiks būs nomests zemē

   Teikšu godīgi - tiklīdz tiku pāri pirmajam mulsumam un sapratu kā darīt elementārās darbības (citiem vārdiem - pielāgoju izklājumu pa savam), tā atklājās, ka blenderis patiesībā ir ļoti ļoti vienkārša un viegli saprotama programma, ko var iemācīties zibens ātrumā. Man šķiet es vēl nekad nevienu programmu nebiju iemācījies lietot tik ātri (burtiski viena-divas dienas un jau modelēju kā lielais).

  1. Visu rakstu lasiet: Blenderis - iespējams visu laiku visnenovērtētākā programma!

   Tēma: 
   Kategorija: 

   Quantum GIS diena 2013

   Pievienoja Pecisk Ot, 03/19/2013 - 10:37

   Devītās Quantum GIS izstrādātāju sanāksmes ietvaros, kas norisinās no 11. līdz 14. aprīlim Valmierā, notiks arī vienas dienas prezentāciju sesija plašākai publikai par Quantum GIS lietošanu pasaulē un Latvijā. Prezentācijas sniegs pieredzējuši speciālisti no Latvijas kā arī paši Quantum GIS izstrādātāji. Vairāk lasiet šeit un šeit.

   Tēma: 
   Kategorija: 

   12 rīki lielu datu analīzei

   Pievienoja leot Tr, 12/19/2012 - 18:13

   Lielu datu apstrādes (big data) modei pieņemoties spēkā, protams, rodas daudz dažādi ar to saistīti rīki un tehnoloģijas. Lūk, viens askats par 12 tādiem rīkiem: A programmer's guide to big data: 12 tools to know

   Tēma: 
   Kategorija: 

   Austrālijas linux.conf video materiāli

   Pievienoja leot Ot, 01/24/2012 - 09:19

   Tiem, kam patīk kādreiz atraut acis no lasīšanas un dažādībai paskatīties kādu video materiālu, Austrālijas linux.conf konferences organizētāji ir salikuši konferences youtube.com kanālā 150 prezentāciju video ierakstus. Zinātkāram datoriķim tur ir daudz interesantu atradaumu. Neliels apskats par dažiem populārākajiem no tiem ir h-online.com lapā.

   Tēma: 
   Kategorija: 

   Lapas