Galvenā izvēlne

Subscribe to RSS - Linux

Linux

Ubuntu 15.04 un Debian 8.0 Jessie sagaidīšanas svētki

Pievienoja Pecisk Tr, 04/22/2015 - 15:32

Tā kā mums šonedēļ ir dubultsvinības, gaidīsim visus plkst 16:00 šo piektdien, 24. aprīlī Latvijas Universitātes Linux Centrā. Apskatīsim jaunumus Ubuntu un Debian laidienos, papētīsim Canonical Ubuntu Mobile stratēģiju un demonstrēsim reāli izmantotu Ubuntu Phone. Noskaidrosim kādas izmaiņas nāk ar systemd/journald kļūšanu par pamatelementiem Ubuntu un Debian distribūcijās. Ļoti gaidīsim!

Tēma: 
Kategorija: 

Pasākums "Skaņa, attēls un spēle"

Pievienoja Pecisk Ce, 06/12/2014 - 12:27

Latvijas atvērtā koda asociācija un LU Linux Centrs aicina uz atvērtā pirmkoda skaņas un video apstrādes, kā arī spēļu pasākumu 27. jūnijā plkst. 16:00. Tajā demonstrēsim un stāstīsim par dažādiem atvērtā pirmkoda risinājumiem Linux un citām atvērtajām platformām video un skaņas apstrādei - kā veikt ierakstu, video apstrādi, kā palaist savu interneta radio - un ne tikai.

Tēma: 
Kategorija: 

Valve izlaidusi SteamOS

Pievienoja leot Ce, 12/19/2013 - 09:49

13. decembrī Valve izlaida pirmo beta versiju SteamOS Linux distributīvam, kas balstīts uz Debian Linux un kas kļūs par operētājsistēmu Valves spēļu konsolei Steam Machine 2014. gadā. SteamOS stradā arī uz parasta PC, vienīgi būs vajadzīga Nvidia video karte, jo Valve ir optimizējusi SteamOS tieši šīs kompānijas video kartēm, arī palīdzēujusi uzlabot tās dziņus. Jāpiemin, ka Valve un tās dzinējs Steam ir viens no populārākajiem risinājumiem spēļu pasaulē.

Tēma: 
Kategorija: 

LinuxCon 2013 stāsti

Pievienoja leot Ot, 09/24/2013 - 20:52

Linux fonds youtube.com portālā ir izvietojis 14 zīmīgākās uzstāšanās. Starp tām ir: HP stāsts par OpenStack kā stratēģisku platformu, Raspberry Pi fonda dibinātāja Ebena Aptona uzruna, utt. Ir vērts noskatīties.
Pašā konefences vietnē ir lapa ar visu prezentāciju slīdiem.

Tēma: 
Kategorija: 

Mēs daudz šeit nerakstām par spēlēm un izklaides iespējām atvērtā pirmkoda pasaulē, šo lauciņu atstājot citiem draudzīgajiem portāliem un vietnēm, taču šo ziņu ir vērts pieminēt - Ubuntu ikrudens izstrādātāju konferencē (Ubuntu Developer Summit) Valve paziņojusi, ka Half-Life 3 iznāks arī uz Linux - šeit jāpiezīmē, ka džeki slīpē spēles un Steam tieši Ubuntu, taču labi zināms, ka par spīti to dažādībai, lietas ir ļoti savietojamas starp Linux distribūcijām un spēli kopā ar visu Steam varēs palaist arī uz visām puslīdz modernajām distribūcijām.

Tēma: 
Kategorija: 

Lapas