Galvenā izvēlne

Subscribe to RSS - Pamācības

Pamācības

Brīvpieejas tiešsaistes kurss Cybersecurity Essentials

Pievienoja leot Pr, 03/27/2017 - 16:07

LU Datorikas fakultāte E-prasmju nedēļas ietvaros sadarbībā ar Cisco Tīklu Akadēmiju publicējusi brīvpieejas tiešsaistes kursu par kiberdrošības pamatiem - Cybersecurity Essentials. Kurss ir brīvi pieejams jebkuram - vietnē https://www.netacad.com/campaign/492617 . Tajā būs jāreģistrē savs konts ar savu e-pastu, un kursu var brīvi lietot no jebkura datora jebkurā laikā līdz 30. aprīlim.

Tēma: 
Kategorija: 

Ziņa EK lapā par LATA un iepirkumu rekomendācijām

Pievienoja leot Ot, 08/28/2012 - 08:52

Eiropas Komisijas portālā Joinup publicēta ziņa par Latvijas Iepirkumu Uzraudzības Birojā publicētajām publisko iepirkumu rekomendācijām. Atgādinām, ka šī gada pirmajā pusē LATA organizēja plašas diskusijas par šo tēmu ar asociācijas, IUB un pasūtītāju pārstāvju dalību. Rezultātā tapa problēmsituāciju apraksti un to ieteicamie risinājumi. Piemēram, konstatēts, ka vairākos iepirkumos uzliktas īpašas barjeras GPL licencētas programmatūras piegādei, kļūdaini baidoties, ka modificētā produkta pirmkods būšot obligāti jāpublicē...

Tēma: 
Kategorija: 

Bezmaksas programmatūras lietošanas veicināšana Baltijas valstīs

Pievienoja Kaspars.Krampis Ot, 07/31/2012 - 19:59

Ir noslēdzies projekts „Bezmaksas programmatūras lietošanas veicināšana Baltijas valstīs” un tā rezultāti ir pieejami plašākai sabiedrībai. Būtiskākie projekta rezultāti ikdienas lietotājam ir ECDL prasībām atbilstošs e-kurss ar video pamācībām par atvērtā koda programmu lietošanu un mācību grāmata par GIMP attēlu apstrādes programmu.

Projekts realizēts ar Eiropas Savienības atbalstu visās trijās Baltijas valstīs. Projekta mērķis ir paplašināt iedzīvotāju zināšanas par bezmaksas programmatūras risinājumiem kā alternatīvu maksas IT risinājumiem un veicināt iedzīvotāju prasmes izmantot bezmaksas programmatūru savām un darba vajadzībām, kas veicinātu brīvas izvēles iespējas programmatūras jomā.

Papildu informācija par projektu pieejama projekta mājas lapā: opensource.bda.lv

Tēma: 
Kategorija: 

GTK+ tīmekļa pārlūkā izmantojot HTML5 iespējas

Pievienoja Pecisk Ot, 11/15/2011 - 23:32

Jau vairāk kā mēnesi ir iznākusi jaunā GNOME 3.2 versija kopā ar attiecīgo GTK+3 versiju. Kā zinām, GTK+ ir rīkkopa, kas atbild par GNOME, XFCE, kā arī daudzu lietotņu grafisko saskarņu attēlojumu. Jaunajā trešajā versijā ir daudz patīkamu pārsteigumu, kas nav līdz galam vēl pilnveidotas, un par vienu no tām vēlos iepazīstināt nedaudz vairāk.

Tēma: 
Kategorija: 

Ar Linux saistītu resursu katalogs yolinux.com

Pievienoja leot Tr, 11/09/2011 - 12:36

Vietnē yolinux.com var atrast kategorijās sakārtotas norādes uz resursiem, kas tieši vai netieši saistīti ar Linux un tā administrēšanu. Saites ir ne tikai uz risinājumiem un programmām, bet arī uz standartiem un to institūcijām.

Tēma: 
Kategorija: 

Lapas