Galvenā izvēlne

Subscribe to RSS - Drošība

Drošība

Igaunijas pašvaldību e-vēlēšanu novērojumi

Pievienoja leot Ot, 10/22/2013 - 13:07

Dažiem LATA biedriem bija iespēja piedalīties dažu Igaunijas i-vēlēšanu norises posmu novērošanā. Lūk, Valda Vītoliņa novērojumu apraksts viņa blogā:
Igaunijas pašvaldību e-vēlēšanu novērojumi

Kategorija: 

E-paraksta viedkaršu programmatūras uzstādīšana Linux-ā

Pievienoja leot Pk, 09/20/2013 - 09:38

Kuru interesē LVRTC e-paraksta lietošana Linux operētājsistēmā, lūk, viens jauns raksts par tās nodrošināšanu:
E-paraksta viedkaršu programmatūras uzstādīšana uz Linux.
Blogā ir arī citi raksti par e-paraksta tēmu.

Tēma: 
Kategorija: 

Java 7 ievainojamība

Pievienoja leot Ce, 08/30/2012 - 09:49

Ja apmeklējat ne tikai uzticamas Tīmekļa vietnes un pārlūkā lietojat Java 7 spraudni, silti ieteicams to atslēgt, jo visas Java 7 versijas satur kritisku ievainojamību, kas ļauj apiet spraudņa drošības ietvaru, "tikt ārā no smilšu kastes (sandbox)" un inficēt datoru. Šo iespēju jau lieto Internetā. Labojums vēl nav pieejams, un drošākais pretlīdzeklis ir aizliegt Java spraudni. Otra iespēja ir lietot Firefox ar No-script spraudni, kas aizliedz Java uz visām lapām, izņemot Jūsu norādītās.
Sīkāk:
- Java 0Day: Turn off Java applets now
- Kā Firefox atslēgt Java

Tēma: 
Kategorija: 

Studenti par drošību

Pievienoja leot Ce, 09/22/2011 - 13:40

Studiju gads jau sācies, bet daudzi datorikas studenti vēl pārdomā, kādu šīs zinātnes apakšnozari izvēlēties padziļinātām studijām. Vienā no tām - IT apakšnozarē bieži dominē serveru un datortīklu tehnoloģijas, mazāku uzmanību pievēršot drošības tehnoloģijām. Arī datortīklu administratoru profesijas standartā ir līdzīga asimetrija. Piedāvājam ieskatu divos šī pavasara LU Datorikas fakultātes bakalaura darbos par drošības tehnoloģiju analīzi.

Kategorija: 

Drošvien esat dzirdējuši, ka pirms pusotras nedēļas Linux pasauli satricināja ielaušanās Linux arhīva sistēmā, kuras tīmekļa pārstāvniecība atrodama kernel.org. Bet tā ir tikai redzamā puse - šajā sistēmā iekļaujas arī GIT sistēmas serveri, kas uztur lielāko daļu kodola atzaru, no kuriem tiek atlasīts stabīlajā versijā ievietojamais kods, kā arī FTP un HTTP arhīvi, kas nodrošina kodola pirmkoda lejupielādi.

Tēma: 
Kategorija: 

Lapas