Galvenā izvēlne

Subscribe to RSS - Internets un tīkli

Internets un tīkli

OpenStreetMap aprit 10 gadi

Pievienoja leot Ce, 09/11/2014 - 09:48

Šogad aprit 10 gadi, kopš izveidots koprades kartēšanas projekts OpenStreetMap. Tagad tajā ir 1,7 miljoni lietotāju, vidēji 3000 lietotāju veic labojumus katru dienu.
Arī Latvijā ir aktīva OpenStreetMap kartētāju kopiena. Bieži viņu aktivitātes - kartēšanas pasākumus, ierosina pašvaldības, kas vēlas precizēt un publicēt pilsētas vai ciemata karti visiem Tīmeklī lietojamā un programmatūrā iekļaujamā veidā. Viens no veiksmīgajiem piemēriem ir Jelgavas pilsētas karte. Arī vairākas navigācijas programmas spēj lietot tieši OpenStreetMap kā datu avotu.
Apsveicu ar jubileju!

Saites:
OpenStreetMap.org
Celebrating 10 years of Open Street Map (ar smuku video vizualizāciju)

Tēma: 
Kategorija: 

Kopš 2010. gadā Debian palaida priekšā CentOS pēc pusotra gada līdzīgas cīņas Debian atkal ir 1. populārākā distribūcija Tīmekļa serveriem. Uzskatāms grafiks ir redzams apskatā Debian is now the most popular Linux distribution on web servers. Tik līdzīgas pozīcijas ilgākā laika posmā ļauj izdarīt vismaz divus secinājumus:

Kategorija: 

GNOME Shell paplašinājumu serviss palaists

Pievienoja Pecisk Pk, 12/02/2011 - 00:07

Tā kā GNOME Shell, lai arī piedāvā konkrētu saskarnes vīziju (kas protams izraisa kaismīgas diskusijas par šī soļa pareizumu vai nepareizumu), joprojām ir plaši maināms kā jebkura atvērtā pirmkoda programmatūra un tā kā paplašinājumi tiek rakstīti izmantojot JavaScript un GObject Introspection (t.i. to ir salīdzinoši ērti izdarīt, ja mākat kodēt JS), tad to ir sarakstīts jau pietiekami daudz, lai vajadzētu nodrošināt centralizētu un viegli pārlūkojamu resursu, no kuras lejupielādēt tos.

Tēma: 
Kategorija: 

Gedit kā Django izstrādes vide uz stereoīdiem

Pievienoja Pecisk Ce, 09/15/2011 - 11:32

Kopš laika kad GNOME vides noklusētajam vienkāršā teksta redaktoram parādījās iespēja veidot spraudņus šai programmai ir iepūsta otrā elpa. Spraudņi top visdažātākajām lietām un risinājumiem, piemēram, Clang videi (izstrādātāja dienasgrāmatai var sekot šeit). Taču šoreiz es biju ļoti pārsteigts, kad ieraudzīju rakstu par to, kā ar spraudņu palīdzību padarīt Gedit par superieroci cīņā par labākām Django programmām.

Kategorija: 

SIA “Mikrotīkls” dāvina tīkla aparatūru LU Datorikas fakultātei

Pievienoja Kaspars.Krampis Ot, 06/28/2011 - 07:24
SIA „Mikrotīkls” Latvijas Universitātes Datorikas fakultātei uzdāvina divus MikroTik maršrutētāju komplektus ar plašu funkcionalitāti. Katrā komplektā ir viens RB1200 un divi RB450G maršrutētāji. Maršrutētāji novietoti „Linux Centrā” un tiks izmantoti studiju vajadzībām.
Tēma: 
Kategorija: 

Lapas