Galvenā izvēlne

Ubuntu Linux 12.10 - ugunīgais putns rudenī

Pievienoja Pecisk Pk, 10/26/2012 - 16:38

Kārtējo reizi ir klāt rudenīgais oktobris — un līdz ar to kā ugunīgs putns klāt ir arī Ubuntu Linux kārtējais laidiens, versija 12.10. Kā jau nākamais pēc ilgtermiņa atbalsta laidiena, tas nāk ne tikai ar atvērtā pirmkoda programmatūras uzlabojumiem, bet arī ar jaunām idejām.

Jaunajā Ubuntu ir padziļināta sociālo tīklu servisu integrācija, izmantojot centralizētu konfigurācijas vidi. Tā ļauj pārskatāmi pārvaldīt Twitter, Facebook un citu servisu kontus, kā arī veic automātisku lietotņu konfigurāciju, nodrošinot ērtu tūlītēju ziņojumapmaiņu, attēlu augšupielādēšanu, e-pasta lasīšanu un ziņu rakstīšanu.

Tīmekļa lietotnes (web applications) ir iespēja palaist izvēlēto tīmekļa vietni kā lietotni, ikreiz atverot to īpašā pārlūka sesijā. Tas aizsargā jūsu datus no kaitnieciskām lapām un tīmekļa pārlūka avārijām, kā arī palīdz viegli pārslēgties uz jaunizveidoto lietotni darba gaitā, piešķirot tai attiecīgās tīmekļa vietnes ikonu.

Ubuntu saskarne Unity ir ieguvusi nelielus, bet skaistus uzlabojumus — piemēram, minimizēšanas un lietotņu pārslēgšanas animācijas. Savukārt Unity Dash ir pieejamas lēcas (lenses), kuras dod iespēju meklēt Ubuntu programmatūras centra krātuvēs, instalēt un iegādāties programmatūru, kā arī meklēt produktus Amazon tīmekļa veikalā (šo iespēju ir viegli atslēgt, nodrošinot lietotāja datu privātumu).

Šo laidienu sagaidījām arī 18. oktobrī ar Latvijas atvērtā koda asociācijas un Latvijas Universitātes “Linux Centra” rīkoto pasākumu LU kafejnīcas prezentāciju zālē. Pasākumu apmeklēja daudzi interesenti, kas vēlējās uzzināt par Ubuntu lietošanas un atbalsta iespējām. Pasākumu finansiāli atbalstīja Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija.

Kategorija: 
Tēma: 

1 komentārs

by zigis on Se, 10/27/2012 - 11:01

Labdien!

Es brīnos, kāpēc Jūs aprobežojaties ar Ubuntu un visādām tur socializācijas ekstrām... tajā pat laikā pieverot acis uz lietošanas ērtumu un GUI vizuālo tēlu... Citās distribūcijās Gnome un KDE izceļas ar savu bremzēšanu. Bet LXDE ir patīkami ātrs. Savukārt Peppermint Linux strādā vislabāk, cik esmu novērojis...