Galvenā izvēlne

Fotokamera nestrādā uz Ubuntu!

Pievienoja SandrisP Pr, 08/20/2012 - 14:55

Nesen atjaunināju Ubuntu no 11.10 uz 12.04 LTS un pievienoju fotokameru KODAK Easyshare Touch M577 pie portatīvā, bet ne kamera, ne dators nereaģē un bildes no kameras uz datoru nav iespējams pārvietot, uz Windows viss bija vienkārši - ieinstalēja programmu un bildes datorā... :D Paskatijos pa dažām angļu lapām palīdzību un tur bija rakstīts, ka vajag instalēt pakotni ar nosaukumu ''libgphoto2'''un visam vajadzētu strādāt. Kas tā ir par pakotni un vai tā varētu novērst problēmu, ka dators neatrod kameru, kad tā ir pievienota pie tā?

by kyaha on Pr, 08/20/2012 - 19:47

Ne gluži, neiedziļinoties detaļās libgphoto2 ir dziņi dažādām kamerām. Reāli vajag kādu programmu, kas prot izmantot libgphoto2 (un šādas programmas uzinstalēšana automātiski uzinstalēs arī libgphoto2). Vairums cilvēku par labāko uzskata digikam (KDE programma, tādēļ uz Ubuntu būs jālejupielādē un jāuzinstalē arī KDE bibliotēkas!). Instalēt vari no Ubuntu Software Center vai arī atvērt termināļa emulātoru un ievadīt:

sudo apt-get install digikam

Būs jāievada sava parole, kas netiks parādīta uz ekrāna (vai arī pat parādīsies standarta autorizācijas pieprasījuma logs).

by Unitux on Ot, 08/21/2012 - 15:55

vēl ir variants - usb flash reader priekš SD-tipa kartēm. es savam canon tādu nopirku pa ~3ls. tie vadi un draiveri tikai rada liekas problēmas, īpaši ja ceļo.

by kyaha on Tr, 08/22/2012 - 00:00

Vai tad portatīvajiem jau nav karšu lasītāji? Un kādā veidā tāds ārējais verķis varētu aizņemt mazāk vietas kā USB kabelis?