Galvenā izvēlne

Neredzu sākumā ubuntu...

Pievienoja electric3 Se, 08/18/2012 - 10:14

Lieta tāda: uzinstalēju māšeles datoram uz win xp ubuntu 10.04.
Un pie ielsēgšanas,kur parādās baltie burtiņi-tur neparādās saraksts ar pieejamām op sistēmām.Ko darīt tālāk? PALDIES!

by kyaha on Se, 08/18/2012 - 20:05

Kādas skujas pēc iepriekšējo LTS? Esi tik nabadzīgs, ka pārtiec ne tikai no pelējušiem sieriem un vecas vīnogu sulas, bet pat veciem linukšiem?

by electric3 on Ot, 08/21/2012 - 19:32

Saproti,viņš neņem to 12.04 pretī.Vienkārši parādās kaut kāds errors un viss apstājas.Varbūt vecs dators ar AMD DURON proci un tikai 512 MB operatīvo?
Vēl lieta,kad tika likts win,tad tam tika nodots viss C disks,lai izmanto.Varbū tāpēc neredz to ubuntu?

by Sergis on Tr, 09/26/2012 - 22:54

Kāds errors? Vai tik neesi pieļāvis kļūdu, savam vecajam "AMD procim" novelkot "ubuntu amd64" versiju. Paskaidroju, ko nozīmē burtu un skaitļu salikums "amd64": Reiz sensenos laikos, kad vecais labais Linux pingvīns vēl bij skatā jaunāks, bet windows bij knapi izkāpis no "milēniuma"(gadsimtu mijas) pasaulē valdīja 32 bitu arhitektūra. Bet bija tā, ka attīstījās dzelži, mātesplates, RAM, procesori un šī vecā 32 bitu arhitektūra vairs nespēja pilnvērtīgi to visu pavilkt. Gan mocījās viedie prāti lāpot softā caurumus pēc cauruma, rakstot papildinājumus, gan domāja revolucionārus risinājumus, bet nevienam citam kā uzņēmumam AMD, neizdevās pirmajiem izdomāt ko jaunu. Tieši AMD pirmie sāka piedāvāt pilnvērtīgus procesorus darbam ar 64 bitu arhitektūru. Te nu varēja izvērsties visi - gan softs stabilāk strādāja, gan serveru sisadmini pateicībā sita plaukstas, jo varēja sabāzt saviem kompjiem daudz jo daudz RAM-a un vēl visvisādu jauninājumu. Un pateicībā par to, vēl aizvien 64 bitu OS, programmatūras vai draiveru nosaukumos ir iekļauts "amd64" - par godu tiem, kuri pirmie izveda 64 bitu sistēmas plašākās masās. Un tagad guli, lai saldi sapņi! Bet no rīta gan novelc ubuntu i386 versiju. Savukārt, ja uzvedīsies labi, mēs varbūt painteresēsimies arī par tām pārējām nebūšanām. :) Aber ja nopietni, pie instalēšanas uzmanīgi visu palasi. Tur var atņemt nedaudz vietas no C diska, lai pietiek gan win, gan ubuntu (ja cietais pietiekoši liels, protams), gan paskaties uz kura diska GRUB lādētājs uzstādās (tam jābūt uz C), tad visam vajadzētu sanākt.