Galvenā izvēlne

Problēmas ar "username" un "pasword", kad nospiežu "logout"

Pievienoja cikuuzis Pr, 03/05/2012 - 17:57

Nupat uzinstalēju Ubuntu 11.10 (Oneiric Oselot) un ir radušās problēmas ar ielogošanos pēc tam, kad esmu nospiedis logout. Ieslēdzot kompi, viss it kā strādā - startējas Ubuntu un es varu darboties no administratora pozīcijām - visu instalēt, mainīt utml, jo kad prasa paroli, es ierakstu to, ko izvēlējos pie instalācijas. Bet tad, kad es nospiežu "logout" mani aizved uz vidi (kreisajā pusē var izvēlēties kaut kādus desktopa appearance veidus un pa vidu valodu), kur prasa "username" un "password", bet šeit netiek pieņemts ne mans username, kas paradās izvēlnē "system tools-->"users and groups" ne arī parole, kuru es izmantoju, kad man kaut kas jādara konsolē. Tas ir mulsinoši, jo nevienu citu "username" vai "password" es neesmu ievadījis un, kad strādāju ar sistēmu, tad es tieku autorizēts. Un es vispār nesaprotu, kam ir vajadzīgs tas logs, kur jāievada attiecīgā informācija, ja jau man ļauj ar to vienīgo paroli visu darīt tajā lietotāja profilā, kurā es nonāku pēc kompja ieslēgšanas. Ko man darīt, lai es varētu ielogoties un kas vispār ir aiz tām durvīm, kurās es šobrīd netieku?

Varbūt ir kāds veids, kā es varu aizvākt visas tās paroles? Nu tā, lai nav nevienas? Instalējot, man neļāva izvēlēties opciju, lai neprasa paroles (minētais check box nebija aktīvs), varbūt to var izdarīt tagad?

by wizulis on Ot, 03/06/2012 - 07:51

Administratora parole ir absolūti nepieciešama, visticamāk pie users and groups ir rakstīts tavs vārds ne lietotājavārds. Kad esi ielogojies izdari sudo cat /etc/shadow Tam vajazētu atgriezt sarakstu ar visiem lietotājiem uz tava datora (vajadzētu būt padaudz), bet tev interesē tikai tie, kuriem pēc lietotājvārda ir gara simbolu virkne (iekodēta parole), tur varēsi noskaidrot pareizo lietotājvārdu.