Galvenā izvēlne

Kā palaist linux jaunam datoram?

Pievienoja electric3 Tr, 02/08/2012 - 14:46

Man te šodien atveda jaunu laptopu,kam skaitās iekšā linux linpus. Visu sagatavoju,ieslēdzu,kaut kas notiek. Beigās apstajas ...gaida kādu komandu. http://foto1.inbox.lv/electric3/08-02-2012/New-Image.jpg
Ko darīt tālāk? Paldies!

by stendec on Tr, 02/08/2012 - 16:21

ej uz ubuntu.com, lejupielādē isofailu (32bit sistēmai) ieraksti diskā vai usb puļķī, liekam disku datorā - instalējam.

by wizulis on Tr, 02/08/2012 - 16:37

Principā linpus ir ļoti minimāla instalācija, tavā bildē dators ir pilnībā ieslēdzies un gaida, ko tu gribēsi darīt, praksē tev vairāk interesētu ubuntu vai windows..tb kkas ar grafisko interfeisu. Pieņemot, ka gribi instalēt linux, tad iesaku ubuntu .. īsumā darbības kas būtu jāveic ir dotas iepriekšējā postā. Tur tev būs vajadzīgs kāds cits dators ar darbojošos linux vai windows un jāieraksta iso fails vainu diskā vai usb flašā (http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download) šeit var gan novilkt gan atrast informāciju kā izveidot usb.

by electric3 on Tr, 02/08/2012 - 17:30

nokačāju to ubuntu,atarhivēju. kopejot atmiņas kartē,nekopējas autorun.kāpēc?lidz ar to nepalaižas.
diskā ierakstīt neko nevaru,šim kompim rakstitājs beigts.

...atarhivēju tajā atmiņas kartē-tas pats,kompis viņu neņem galvā.

by wizulis on Tr, 02/08/2012 - 18:01

tātad... jāatarhivē nekas nav. jānovelk iso fails (pieņemu, ka ir ) .. jānovelk šī programmiņa:

http://www.pendrivelinux.com/downloads/Universal-USB-Installer/Universal...

palaižam programmiņu un izdaram aptuveni takā šajā bildē
http://www.ubuntu.com/sites/www.ubuntu.com/files/active/pen-drive-4.jpg

tur kur jāizvēlas C D E F .. utt .. disks, rūpīgi jāsalīdzina ar My computer ierakstiem, kāds burts ir usb diskam .. nu un kad viss salikts, jānospiež create...šams pārkopēs iso faila saturu uz disku un veiks vajdzīgās izmaiņas lai varētu veikt operētājsistēmas ielādi no flash.

Tālāk ir jānokonfigurē tava jaunā datora BIOS, lai viņš meklētu operētājsistmēmu vispirms usb flashā, tad cietajā diskā.. to var izdarīt slēdzot iekšā kompi un meklējot pirmajā ekrānā, kāda taustiņu kombinācija ir jāspiež lai iekļūtu bios setup. tipiskākie ir taustiņi f2, del .. un iekš bios setup jāatrod boot sequence un jāpārmaina kārtiba, lai pirmais sarakstā ir usb hdd vai līdzīgs. :)

by electric3 on Tr, 02/08/2012 - 19:59

man ir problēma,ka nav īsts flash,man ir atmiņas karte.varbut tapec nelasa no karšu lasitāja?iekš bios tiku,tur jau bija uzlikts usb hdd pirmajā vieta.

by wizulis on Tr, 02/08/2012 - 20:41

nu mans dators principā ir spējīgs boototies arī no atmiņas kartes karšu lasītāja..bet tā iespējams var būt problēma. Ar iespraustu atmiņas karti (un neiespraustu nevienu usb) paskaties, vai bios boot menu nav ieraksts, kura nosaukums nav kkāds teiksim "Kingston.. " .. ja ir tad pamēģini to ielikt pirmo .. savādak nāksies meklēt kādu usb flash vai disku rakstītāju.