Galvenā izvēlne

Īss baterijas darbības ilgums

Pievienoja klavspr Sv, 01/15/2012 - 14:45

Dators: Samsung RC 520
Windows vidē 80% uzlādēts darbojas ap 6h
Linux vidē (Pašlaik Fedora, iepriekš Ubuntu jaunākās versijas) tik pat uzlādēts strādā ap 2h

Vai ir kāda iespēja uzlabot šo rādītāju? Iepriekšējā datorā bija tieši otrādi - Windows patērēja vairāk enerģijas nekā Ubuntu.

by kyaha on Sv, 01/15/2012 - 15:44

Lieto powertop (ja iespējams 2 jeb versija 1.9x) un gaidi, šķiet, Linux 3.4 (aiznākamā kodola versija, tātad pēc pusgada), tai pilnīgi noteikti būs beidzos vismaz daļa problēmu novērsta, lai gan varbūt kļūdos un jau 3.3 būs tie labojumi, tas būs pēc kaut kādiem 3 mēnešiem.
Problēma tāda, ka enerģijas taupīšanai tiek izmantotas samērā moderni standarti, kurus MS pieprasa izmantot Vista/7 saderībai, bet tā vai cita iemesla dēļ, BIOS tos traucē izmantot, ja OS nav Vista/7, tādēļ Linux nākās izlikties par Windows, patlaban 7, turklāt precīzi izlikties. Un tad vēl ir problēma, ka dzelžu ražotāji nebūtu dzelžu ražotāji, ja viņi nepamanītos uztaisīt dzelžus, kas ir gļukaini un kaut kādas cūcenes pēc pareizi strādā Windows (MS, protams, palīdz savā implementācija iekļaujot novirzes no standartiem), tādēļ viņiem viss ir labi, bet Linux ir tie gļuki jāatkož.

by stendec on Sv, 01/15/2012 - 15:56

Optimus. Nvidia nepiedāvā vēl draiveri linuxam šai tehnoloģijai, tā kā tavam datoram bojas abas videokartes. Risinājums ir bumble bee vai precīzāk priekš nvidia Ironhead.

http://linux-hybrid-graphics.blogspot.com/

by wizulis on Sv, 01/15/2012 - 18:05

Kāds tev ir processors? Vai ir ielādēts draiveris priekš tā, lai darbotos cpufreq ? Ar cpufreq ielādējot powersave noteikumus, darbības laiku var ievērojami paildzināt.