Galvenā izvēlne

Ko darīt, kad linux hdd pārlikts citā kastē?

Pievienoja edge Ce, 01/12/2012 - 21:53

Man ir Ubuntu Lucid serveris bez grafiskās vides. Pārliku cietni jaudīgākos dzelžos, viss ir up and running. Jautājums - vai tur viss tiešām automātiski pieinstalējas pie jaunajiem dzelžiem, vai ir kautkāda universāla tip "reconfigure" komanda, lai iestāstītu OS, ka viņa atrodas jaunos dzelžos un pieinstalētos. Vai arī, ja viss strādā, var atstāt kā ir?

by wizulis on Ce, 01/12/2012 - 23:03

Šitais ir cik zinu par linux no ~ 2.5 gadu dažādu distro lietošanas:

Principā atkarīgs no dzelžiem un kodola (kernel). Ubuntu un līdzīgiem kodols ir būvēts ļoti plašs un ar lielu daudzumu moduļu. Tapēc pārliekot uz citiem dzelžiem, sistēmai startējoties dzelži tiek noteikti un tad ielādēti attiecīgie moduļi. Problēmas varētu gadīties, ja nav uzinstalēti moduļi priekš konkrētajiem dzelžiem, bet tie tipiskāki būtu ati/nvidia grafiskajām kartēm un xorg moduļiem.
Ja nemaldos, tad ubuntu pilnībā paļāvās uz dzelžu detektēšanu (pats nelietoju ubuntu) ,un lietotājam pat normāli nebija jānorāda, kas pa moduļiem papildus ir jāielādē.

Savukārt, ja kodolu kompilē pats, tad var rasties problēmas, jo var nebūt uzbūvēti attiecīgie moduļi, kas nebija vecajā sistēmā, bet ir jaunajā.

by kyaha on Pk, 01/13/2012 - 00:36

Pārsteidzoši pareiza atbilde, wizuli, cepums tev. Negalvoju, ka visi moduļi darbojās tieši tā, bet, piemēram, USB iekārtu dziņiem katrs modulis satur sarkstu ar ražotāja ID un iekārtas ID heksadecimālajā kodā, piemēram, 046d:c062, kurus konkētais modulis var darbināt, un, ja kodols sastop dzelzi, kas norāda šādu kodu, tad tas zina, kurš modulis konkrēto iekārtu atbalsta. Tad vēl ir vispārīgie dziņi, piemēram, visas klaviatūras ir principā vienādas, tāpat kā visi cietie diski (īpaši jau modernie) runā vai nu SATA, kas ir faktiski SCSI v3, vai vecajā IDE(?) valodā, tieši tāpat kā visas Windows Vista/7 gatavās tīmekļa kameras atbilst, šķiet, UVC standartam, tādēļ tiem visiem un arī citām iekārtu klasēm izmanto unificētus dziņus.

Runājot par konkrēto jautājumu, der atcerēties veco likumu - bez dziņiem nekas nestrādā. No tā izriet, ka, ja strādā, tātad dzinis ir, lai arī ne vienmēr tas būs optimālais dzinis, ja pastāv varianti, bet wizulis jau diezgan precīzi atbildēja, ka Ubuntu parasti ir visi iespējamie dziņi, izņemot slēgtā koda, ar kuru izplatīšanu un arī iekļaušanu ir gan tiesiskas, gan tehniskas problēmas. Starp citu, tā tas ir laikam visiem populārajiem un droši vien vairumam ne tik populāro distributīvu.