Galvenā izvēlne

latviešu keymaps

Pievienoja MKZ Ce, 12/15/2011 - 05:04

Lai linux sistēmā dabūtu šo gatavu, parasti pietiek ar Gnome Desktop Environment ietilpstošo Keyboard Input Methods. KDE vai Xfce noteikti arī iekļauj kaut ko tādu.
Bet ja uz sistēmas ir tikai parasts WM's kā OpenBox, BlackBox, Awesome vai arī kaut kas līdzīgs. Tad layouts jāpievieno manuāli.
Neliela problēma ir tur, ka iso-codes pakā nav iekļauts latviešu izkārtojums. (Kas par brīnumu.)
Tādā gadījumā to var dabūt http://ftp.linux.lv/pub/latvian/. Es izmantoju lrk-0.91beta.tar.gz layoutu, kas nodrošina mīkstinājumus/garumzīmes ar Right Alt pogu.
Nolādējot šo arhīvu, tas jāiemet /usr/share/keymaps/i386/qwerty/ mapē un pie reizes jāpārsauc par kautko vienkāršāku.

mv lrk-0.91beta.tar.gz /usr/share/keymaps/i386/qwerty/lrk.tar.gz

Tagad layoutu var pievienot konfigurācijai.
Tas var būt distro-specifiski, bet cik zinu priekš Arch tas būs /etc/rc.conf un priekš Gentoo /etc/conf.d/keymaps.

keymap="lrk"

Keyboard layouts nav jānorāda ar tā formātu tar.gz, tikai pats nosaukums.
Lai tas sāktu strādāt, jāpārstartē X sesija.

by kyaha on Ce, 12/29/2011 - 22:35

Puis, nu tu pārcenties. Kaut kas tāds varētu būt jādara, ja vajag tty rakstīt latviski (nafig?) - X11 pilnīgi pietiek ar http://www.gentoo.org/doc/en/guide-localization.xml#doc_chap5 - nav gluži user friendly? Jā, bet tu pats to izvēlējies, kad izvēlējies lietot Awesome un tamlīdzīgus.
P.S. un The True Gentoo Way būtu izveidot ebuild tam failam vai ko nu vajag, lai tty varētu izmantot īsto latvisko programmēšnas izkārtojumu.

by MKZ on Pk, 12/30/2011 - 02:36

Nē, pārcentos tikai nedaudz. Man vairs nav xorg.conf, par cik lietoju nouveau atvērtā koda grafisko draiveri. Nevis nVidia. Tāpēc, tas veids vairs man neder. Par ebuildu es padomāšu vēl. :) Bet vispār nevajadzēja šo te postot, tikai ievedu lietotājus nepareizā ceļā, ja kāds tomēr to izmantos.
Tad manu pārcentienu dēļ radās vēl dažas problēmas, visus failus kurus es rediģēju ar jauno layout, nāksies pārlabot, jo visi speciālie ascii simboli, kā → un ° pazuda. Tie bija tikai widžeti un nekas vairāk, bet nu tāpat. Tāka labāks risinājums tikai taps... Ja man vēl jebkad vajadzēs to layout...

by kyaha on Ot, 01/03/2012 - 19:26

xorg.conf tev vienalga drīkst būt - no viņa tiks ielādētas tās Section, kas tur ir, trūkstošo aizpildīs ar autokonfigurāciju, piemēram, man ir:
Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
Option "DPMS" "1" # powersaving
Option "OnDemandVBlankInterrupts" "1" #generates interrupts only when needed (else on every vblanc)
Option "NoLogo" "1"
Option "UseEvents" "true"

EndSection

Un vismaz agrāk bija kaut kāds lietotāju līmeņa komandrindas rīks, ar ko varēja norādīt X11 izkārtojumu - to var pie ielādes no skripta palaist. Kaut kādu .xinitrc vai tamlīdzīgu it kā vajadzētu izpildīt arī awesome un tādiem.