Galvenā izvēlne

Izšķirtspēja

Pievienoja Klasson Sv, 11/27/2011 - 00:57

Esiet sveicināti!!

Man ir radusies problēma ar Linuxu... man ir 8 versija. Šodien ir pirmā lietošanas reize linuxam pa visu laiku... tātad - esmu jau pamazām visam piešāvies kas un kā jādara, bet tagad ir tāda problēma, ka es nevaru uzlikt lielāku izšķirtspēju par 800x600. Kaut gan uz windows xp man varēja uzlikt vairāk.. es te jau iepriekš palasīju tēmas, meklēju kā atrisināt problēmu, bet tā arī neko neatradu.

Mēģināju atrast xorg.conf , atradu. Tālāk es viņu atveru, mēģinu uzstādīt kā dažās tēmās par izšķirtspējām bija minēts, bet kad spiežu save, tad viņš man neļauj to vispār izmainīt... ko tādā gadījumā darīt? Lūdzu, palīdziet!

by stendec on Sv, 11/27/2011 - 13:16

Nvidia draiveri jāliek, un kas ir 8 versija?

by Klasson on Sv, 11/27/2011 - 16:28

Ieeju nVidia mājaslapā, bet man uzrāda, ka tur nav draiveru priekš manas videokartes... kompis ir pavecs... videokarte - nVidia Corporation NV11 GeForce2 mx/mx 400 .

Linux Ubuntu 8.04

by stendec on Sv, 11/27/2011 - 17:15

Iesaku tev likt jaunāku Ubuntu versiju, nu vismaz pēdejo LTS, ja baidies par veiktspēju uz veca datora tad vari mēģināt xubuntu vai Lubuntu

by kyaha on Sv, 11/27/2011 - 21:18

stendec, beidz dezinformēt cilvēkus. Tik vecai video kartei jāizmanto atvērtā pirmkoda draiveris, turklāt laikam pat nv nevis nouveau, kurus principā nav speciāli jāinstalē. Par versiju gan tev taisnība, jāliek vismaz 10.04 LTS, kuru versiju atkarīgs no RAM daudzuma. Precīzi nezinu, bet zem 512 MB būtu jāizmanto Xubuntu, bet zem kādiem 256 MB Lubuntu, varbūt kāds var precizēt.

by Krotow on Tr, 11/30/2011 - 23:17

Atjaunot sistēmu tāpat par ļaunu nenāks kaut vai lai būtu iespējams piespraust jaunākas ārejās iekārtas (webcamus, GSM modēmus utt.), tikai jāskatās, uz distro un GUI. Cik saprotu, tev ir 256 MB RAM un GeForce2 MX400. Lielie GUI (KDE un GNOME) tur normāli neies, jo atmiņas pamaz. Jāliek kādu mazo windowmenedžeri, kā XFCE vai LXDE (tas ir vel mazāks). Tātad vai nu Xubuntu vai Lubuntu vai vēl labāk - Mint 11 ar LXDE - tur grābekļu ir mazāk kā jaunajiem Ubuntu (11.04 un .10). Domāju šo http://blog.linuxmint.com/?p=1802 un ielādēt var no http://www.linuxmint.com/edition.php?id=87 . Problēmas ar kodekiem (MP3, filmas) un Flash nav novērotas, bezvadu kartes un GSM modēmi strādā - pārbaudits personīgi. Pie kam vieta atmiņā paliek pat lai LibreOffice palaistu. Protams, būtu labi tam dzelzim piespraust vēl vismaz 128 MB RAM, taču ies arī tā. Zem Restricted Drivers dabūsi arī Nvidia draiveri video kartei. kyaha rakstīja par Linux opensource draiveriem - jā, tie darbosies ar tavu karti - taču LĒNI :(

by kyaha on Se, 12/03/2011 - 12:55

Xfce un LXDE ir darba vides nevis WM logu pārvaldnieki. LXDE izmanto Openbox logu pārvaldnieku, savukārt Xfce - Xfvm.
Mļin, sāk jau kaitināt. Cilvēki mīļie, gf2 mx 400 ir tik veca, ka tai oficiālais atbalsts no ražotāja sen ir beidzies. nVidia vēl mēdz izgrūst atjauninājumus, lai strādā ar jaunākām Linux un Xorg versijām, bet tik un tā tas verķis ir baisi primitīvs, un esmu stipri pārliecināts, ka mūsdienu CPU spēj vairāk izdarīt ar tīri softisku mesa nekā kaut kāds gf2 kaut ar ražotāja draiveriem. UN NOUVEAU GANDRĪZ NOTEIKTI NESTRĀDĀ, JO TIE DZELŽI IR PARĀK ATŠĶIRĪGI UN MAZSVARĪGI, LAI BŪTU VĒRTS MOCĪTIES AR TO ATBALSTU.
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux_desktop_vitals&... - kā redzams starp Xfce un LXDE atmiņas patēriņu lielas starpības nav, bet Xfce vismaz neizskatās pēc rotaļlietas.
LibreOffice Writer tērē vismaz kādus 150 MB jau pats par sevi, ja ņem vērā, ka var nākties strādāt ar apjomīgiem failiem, nākās secināt, ka gan ar LXDE, gan Xfce vajag vismaz 512 MB, lai puslīdz uzticami lietotu LibreOffice, bet pašiem LXDE un Xfce acīm redzot vajag vismaz 384 MB RAM, protams, ir jau swap, bet vismaz es vairs neko negribu pat atcerēties par tiem tumšajiem laikiem, kad man bija līdzīgas specifikācijas dators, lai gan pie līdzīgas konfigurācijas varētu būt pat ātrāk nekā agrāk, jo viss uzlabojās, šķiet, tas pats OpenOffice.org Writer savulaik tukšgaitā rija kādus 256 MB RAM.