Galvenā izvēlne

GTK+ tīmekļa pārlūkā izmantojot HTML5 iespējas

Pievienoja Pecisk Ot, 11/15/2011 - 23:32

Jau vairāk kā mēnesi ir iznākusi jaunā GNOME 3.2 versija kopā ar attiecīgo GTK+3 versiju. Kā zinām, GTK+ ir rīkkopa, kas atbild par GNOME, XFCE, kā arī daudzu lietotņu grafisko saskarņu attēlojumu. Jaunajā trešajā versijā ir daudz patīkamu pārsteigumu, kas nav līdz galam vēl pilnveidotas, un par vienu no tām vēlos iepazīstināt nedaudz vairāk.

Ir runa par 'Broadway' aizmuguri GTK+3 rīkkopai (Šeit ir īsa pamacība kā palaist un izbaudīt pašam). Šī aizmugure eksportē GTK+ logdaļas (widgets) uz HTML5, un nodrošina programmas darbību tīmekļa pārlūkā. Pati programma tiek palaista izmantojot vienkāršu vides mainīgo (un ar korektiem karodziņiem uzbūvētu GTK+3 bibliotēku), un tā tad kalpo kā tīmekļa serveris (līdzīgi kā Apache2), kuram var pieslēgties ar pārlūku. Lai gan tehnoloģija no tīmekļa puses ir vēl bērna autiņos (nav iespējams ļoti konfigurēt palaisto lietotnes serveri), taču ir jau iespējams norādīt, ka vai nu visi kas pieslēdzas koplieto vienu programmu, vai arī katram tiek izdalīta atsevišķa lietotne.

Kopsumā tas varētu dot ļoti efektīvu programmēšanas izstrādes un izplatīšanas paņēmienu - piemēram, uzņēmuma iekšienē - tiem, kuriem būtu GTK+ atbalstošas darbvirsmas vides, varētu šo programmu izmantot dabiskajā vidē, taču pārējie bez traucējumiem varētu lietot tīmeklī.

Beigās neliela vizuāla demonstrācija (daudzi jau ir redzējuši, bet atkārtošana zināšanu māte) ar kalkulātoru un PDF lasītāju (Evince) http://vimeo.com/21062117

Kategorija: 
Tēma: