Galvenā izvēlne

scandisk priekš ubuntu

Pievienoja user Sv, 09/11/2011 - 20:17

Vai jau ir izgudrots risinājums priekš linux, lai pārbaudītu disku un atzīmētu bad blokus? Mēģināju Ubuntu Disk Utility, bet tas netaisa surface test, googl'ē atradu, ka var mēģināt komandrindā ar badblocks -nvs, atzīmētie bad bloki jāeksportē teksta failā pēc tam, jāimportē programmā e2fsck. Badblocks man lapā rakstīts, ka labāk izmantot e2fsck -c komandu, nevis laist badblocks pa taisno. Kā pareizi un ērti veikt šo procedūru ar Ubuntu 11.04? Vai šādi atzīmēti bad bloki paliks atzīmēti arī vēlāk pārformatējot disku uz NTFS un uzinstalējot Windows 7 ?

by xcodeps on Sv, 09/11/2011 - 23:06

Jā, klausi badblocks man lapai, jālaiž ir ar e2fsck -c
Programma nomarķēs šos blokus un protams cita programmatūra kā Windows 7 instalētājs to redzēs, jo šī informācija tiks saglabāta speciālos sektoros uz cietā diska.

by kyaha on Pr, 09/12/2011 - 01:59

Divas lietas, pirmkārt, Ubuntu Disk Utility palaid SMART testu, vienu no garajiem, vislabāk pašu garāko (prasa vairākas stundas, bet HDD laikam var tā laikā lietot, tikai tajā brīdī tests tiek apturēts, pagarinot kopējo testēšanas laiku).
Tas tests izdarīs to, ko vajag. Var manuāli ar smartctl un varbūt vēl kaut kā, bet ir ļoti stingri ieteikts atstāt tās lietas paša HDD firmware pārziņā.
Otrais, 2011. gadā par tādām muļķībām nav gandrīz noteikti jāuztraucās - HDD firmware pati prot visu izdarīt arī bez jūsu iejaukšanās, un, ja sarodās par daudz slikto bloku vai to skaits strauji progresē, disks ir jāmaina, jo labāk nebūs.