Galvenā izvēlne

Linux ubuntu 11.04 stabilitātes jeb logout problēma

Pievienoja klinter Pr, 06/13/2011 - 16:39
Sveiki, man ir problēmas ar ubuntu. Viņam ir uzlikts Gnome3 un viņam ir tāda īpašība negaidītā momentā izrakstīties (log out). Protams visas progas, ielogojoties atpakaļ, ir izslēgtas un man bail k-ko nopietni darīt (piem. rakstīt dokumentu), jo bail, ka ubuntu var izlogoties un nesaglabātais pazudīs. Tatad - kāda vaina, ka viņš pats pa sevim izrakstās un kā to salabot?
Nelieto to, ko nav paredzēts lietot, ja vien neesi baigais nazis Linux programmēšanā. Ne velti Ubuntu nesatur Gnome3 - iesaku lieto Unity, XFCE vai KDE.

by klinter on Se, 06/25/2011 - 10:53
He, nebija man ne laika, ne vēlēšanas ņemt gnome3 laukā. Tomēr šodien rokas dastiepās līdz šai lietai. Atradu netā, ka to dzēš ar komandām: sudo apt-get install ppa-purge sudo ppa-purge ppa:gnome3-team/gnome3 Pirmo komandu izdarīju, itkā pagaidām viss bija ok un es nolēmu nezkāpēc pārstārtēt linux, kad restartēju, grafiskā vide pazuda. Mēģināju pabeigt iesākto (ierakstot otro kodu), bet nekas nemainījās. Esmu mēģinājis atpakaļ uzinstalēt ar sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3 sudo apt-get update sudo apt-get dist-upgrade Bet uzrakstot pirmo rindiņu, viņš man raksta eroru, ka nevar atrast/attaisīt. Kā uzlikt atpakaļ jebkādu grafisko vidi? :D Es arī dotu priekšroku izdzēst ubuntu pavisam un uzlikt pa jaunam, bet kā caur windows no linuxa dabūt dokumentus un foto?
Gribēju ieteikt uzlikt Kubuntu, bet tomēr pārdomāju (laikam vēl pēcsvētku noskaņojums): [code]sudo dpkg-reconfigure gdm[/code] Ja šitas nepalīdz, nezinu un negribu zināt.

by stendec on Se, 06/25/2011 - 17:29
Ja nepalīdz tad sudo apt-get install ubuntu-desktop

by klinter on Sv, 06/26/2011 - 06:35
[quote="kyaha"]Gribēju ieteikt uzlikt Kubuntu, bet tomēr pārdomāju (laikam vēl pēcsvētku noskaņojums): [code]sudo dpkg-reconfigure gdm[/code] Ja šitas nepalīdz, nezinu un negribu zināt.[/quote] Pēc koda uzrakstīja: gdm pakotnes ir bojātas vai nav līdz galam uzinstalētas P.S. Cerams Tev pārgāja pēcsvētku noskaņojums...

by klinter on Sv, 06/26/2011 - 06:45
[quote="stendec"]Ja nepalīdz tad sudo apt-get install ubuntu-desktop[/quote] Uzrakstīja vienkārši: [code]E: Bojātas pakotnes [/code] Es pamēģināju ieiet caur recovery mode un tur "salabot bojātas pakotnes", ka arī vnk sudo apt-get install gnome-panel, bet abos gadījumos uzraksta: [code]E: type 'b-src' is not know on line 2 in source list /etc/apt/sources.list.d/gnome3-team-gnome3-natty.list E: the list of sources could not be read[/code] Esmu jau vnk gatavs dzēst linuxu un uzlikt pār jaunu, bet tur foto un dokumenti svarīgi stāv. Kā caur windows izvilkt no linuxa failus? Cik sapratu caur Total Commander var tikai apskatīt? Dabūju vēl tādu Explore2fs, bet nesacepu, kā ar viņu strādāt, neko viņš nav atradis. Vai caur komandas rindu linuxā var ierakstīt failus uz fleškas?

by klinter on Sv, 06/26/2011 - 09:43
Yea, atradu progu, ar kuru var pārsviest no linuxa uz windows failus. Vakarā (kad būs laiks) domāšu, kā bez piedzīvojumiem izdzēst un uzlikt par jauno linux :) Bet protams arī interesē Jūsu viedoklis, kā vēl manu linux var izglābt......

by aigarius on Sv, 06/26/2011 - 10:23
Gnome 3 vēl nav gatavs lietošanai ar Ubuntu. Būs oktobrī ar Ubuntu 11.10. Viena vienkārša lieta, ko var izdarīt ir no Ubuntu instalācijas diska pieslēgt savu cieto disku un izdzēst visas mapes izņemot home mapi (kurā arī būtu jābūt visiem taviem dokumentiem) un tad atslēgt to uninstalēt kā parasti, bet uzmanīgi pārbaudot, lai viņš neizdomā noformatēt to partīciju. Vai arī var no Ubuntu instalācijas diska arī to failus dabūt ārā un citur pārkopēt.

by Unitux on Sv, 06/26/2011 - 10:32
pamēģini: sudo apt-get --list-cleanup install ubuntu-desktop sudo apt-get --ignore-missing install ubuntu-desktop

by klinter on Sv, 06/26/2011 - 11:28
[quote="aigarius"] tad atslēgt to uninstalēt kā parasti[/quote] Kā vispār linuxu pareizi izdzēst?

by aigarius on Sv, 06/26/2011 - 12:31
Viegli - ņēmam Windows instalāciju un liekam Windows. Tā pat kā Windows dzēš ārā uzliekot Linux. Bet, ja nopietni - izvelc failus, pārinstalē Linux un vairs neņemies ar repozitorijiem, kas domāti testētājiem un izstrādātājiem. (Vai arī iemācies ko tas viss nozīmē izlasot Debian New Maintainers Guide, Debian Policy, Debian Developers Reference, ...)

by klinter on Pr, 06/27/2011 - 06:58
[quote="Unitux"]pamēģini: sudo apt-get --list-cleanup install ubuntu-desktop sudo apt-get --ignore-missing install ubuntu-desktop[/quote] Vai šo kodu ierakstot viņš nesāks instalēt ubuntu, nonesot līdz ar to arī blakus esošo windows? Es pamēģināju šo kodu, bet vietā 'install ubuntu-desktop' uzrakstīju 'install gnome-panel' - raksta, ka nevar novilkt (neatrod) datus no neta. Vispār kā pārbaudīt, ka mans linux ir pieslēgts internetam (manā gadījumā Wi-FI).Varbūt arī tāpēc viņš neko nedara, ka interneta nav?

by klinter on Pr, 06/27/2011 - 07:02
[quote="aigarius"]Viegli - ņēmam Windows instalāciju un liekam Windows. Tā pat kā Windows dzēš ārā uzliekot Linux. Bet, ja nopietni - izvelc failus, pārinstalē Linux un vairs neņemies ar repozitorijiem, kas domāti testētājiem un izstrādātājiem. (Vai arī iemācies ko tas viss nozīmē izlasot Debian New Maintainers Guide, Debian Policy, Debian Developers Reference, ...)[/quote] Sanāk tā, ja es gribu saglabāt windows, vajadzēs 'Iepazīties' ar repozistorijiem? Vnk, lai uzliktu linux blakus windows, cik zinu, vajag lai visa HDD piederētu windowsam, un instalējos linux, linux prasa, cik atmiņas atņemt no windowsa. Tatad izdzēst linux, apvienot windows-linux particijas, pēc tam instalēt, un instalējot, apzīmēt, cik linux atmiņas ņems sev. Viss ok, bet pēc šīm darbībām nevar būt datu zudumi windowsā?

by aigarius on Pr, 06/27/2011 - 10:24
Ja tu Linux instalātoram parādīsi cieto disku ar Windows un Linux partīcijām un pateiksi instalēties uz tās Linux partīcijas, tad viņš tevi sapratīs un tā arī uzinstalēsies.
Kā aigarius teica, tikai tāpēc vien nav vajadzīgs pārinstalēt Windows. Ubuntu/Fedora un tamlīdzīgu distributīvu instalātori ir samērā spējīgi - var visu to, ko tev vajag un vēl vairāk. Kā aigarius teica, izdzēs Linux sistēmas failus, kas nav lietotāju personīgie dati (faktiski visu, kas nav /home). [quote]Ja ir vismaz vairāki GB neformatētas vietas uz HDD, iznes pēc tam /home saturu ārā uz / un izdzēs /home. Pēc tam instalējot Linux izveido jaunu partīciju priekš / un veco, kur palika dokumenti, norādi kā /home (tikai skaties, lai tā netiktu formatēta!).[/quote] Ja nevari izveidot jaunu partīciju, tad atstāj /home a visu saturu mierā un instalatoram norādi, ka tā partīcija ir jālieto kā / - atkal skaties, lai netiktu formatēta.