Galvenā izvēlne

Kā nomainīt izmantoto MAC adresi tīkla kartei Ubuntu 6.10

Pievienoja delta128 Pk, 12/01/2006 - 09:32
2 IP adreses bez rūtera uz 3 datoriem - kabelis tiek pārsprausts no viena uz otru. Lai varētu izmantot inetu, jānomaina izmantojamā MAC adrese (windows - network connections adaptera konfigurēšanā to var uzlikt) - kā to var izdarīt Ubuntu? Caur System\Administration\Network tools neizdevās atrast, tāpat arī ar otru tīkla grafisko tūli, slackware pamatos (laba grāmatiņa) arī neizdevās par MAC nomaiņu neko atrast.
http://www.computing.net/linux/wwwboard/forum/28042.html Varbūt palīdz!

by delta128 on Pk, 12/01/2006 - 09:42
Paldies, cerams, derēs :)
Lai nomainītu NIC MAC adresi, var rīkoties sekojoši, (veiksmīgi realizēts uz Ubuntu Edgy 6.10) 1. instalējam programmu "macchanger" [code]sudo aptitude install macchanger[/code] 2. noskaidrojam, kurai tīkla kartei mainīsim [code]ifconfig -a[/code] 3. atslēdzam to, piem. eth0 [code]sudo ifconfig eth0 down[/code] 4. nomainam MAC adresi vajadzīgajam tīkla adapterim, piem., eth0 [code]sudo macchanger -A eth0[/code] un norakstam jauno piešķirto MAC adresi 5. palaižam iepriekš atslēgto adapteri [code]sudo ifconfig eth0 up[/code] 6. lai restartējot datoru joprojām MAC adrese būtu nomainīta, izveidojam jaunu failu, [code]sudo nano ../../etc/network/if-pre-up.d/mac[/code] aizpildam to ar [code]#!/bin/bash macchanger -m XX:XX:XX:XX:XX:XX eth0[/code] , kur XX:XX:XX:XX:XX:XX aizstājam ar 3. solī norakstīto MAC adresi. 7. piešķiram jaunizveidotajam failam izpildāma faila atļauju [code]sudo chmod +x ../../etc/network/if-pre-up.d/mac[/code] Lieta darīta! P.S. Ja ir vēlme, lai katru reizi startējot sistēmu, MAC adrese dinamiski mainītos, [code]#!/bin/bash macchanger -m XX:XX:XX:XX:XX:XX eth0[/code] aizstājam ar [code]#!/bin/bash macchanger -A eth0[/code]
WTF? Tu galvu neesi sasitis? Tak 2. postā jau atbildēja, ka jāizmanto ifconfig - nav ko likt kaut kādu tur mistisku softu vēl!
Niks, iesaku Tev kādu masāžas kursu apmeklēt, vai kā citādi atslābināties.
mudaks sastresojies